1

Temat: kursory w sqlu problem z zadanie,

Witam jestem tutaj nowy i chciałem się przywitać Uśmiech
od jakiegos czasu śledzę forum ale dzisiaj to i ja mam problem i proszę użytkowników o pomoc w rozwiązaniu dwóch zadań:

1. Należy zbudować tablicę w northwindzie zawierającą nazwę klienta, datę zamówienia oraz datę dostarczenia towaru do klienta przy podanym progu wartości zamówienia, i jeżeli wartość ta zostanie osiągnięta klientowi przypisujemy status VIP

2. W tabeli orders gdzie order date to rozpoczecie zamówienia i shipdate zamowienia wykonane nalezy ukazac pracownikow ktorzy w danym dniu mieli najwiecej otwartch zlecen

Bardzo prosze o pomoc, jakoś nie ogarniam kursorów hmm

2

Odp: kursory w sqlu problem z zadanie,

Northwind? .. cos mi tu mssql'em zalatuje smile. Na pewno masz problem z postgresem? smile

A poza tym troche nie rozumiem tego twojego zadania. Masz do napisania funkcje? triggery? O co w ogóle chodzi?

3

Odp: kursory w sqlu problem z zadanie,

triggery, ogolnie chodzi o to zeby działało, nie było mnie na zajeciach z kursorów i nie wiem jak to zrobic ale triggerami tez mozna... mozesz mi jakos pomoc ?

4

Odp: kursory w sqlu problem z zadanie,

No to ponawiam pytanie, czy zadanie na pewno dotyczy bazy postgres? Bo Northwind jest przykłądową bazą z MSSQL'a?