1

Temat: Problem z dostaniem sie do bazy

Witam,
Mam problem z podłączeniem sie do bazy Postgresa 9.0. Tej bazy używa pewna aplikacja, której nazwy nie będę podawał. W poprzedniej wersji nie było problemu pg_hba.conf zmiana na trust i gotowe lub inne warianty, których nie będę opisywał. Natomiast w nowszej wersji dostawca aplikacji zablokował wszystko poza md5 i nawet password nie działa. Udało mi się w sumie wyłuskać hasło jakim aplikacja łączy się do bazy lecz połączenie z bazą nie jest możliwe ze względu na błedne hasło. Autor aplikacji dodał do hasła trochę znaków specjalnych niemniej jednak to chyba nie wszystko bo nie mogę się podłączyć. Kontakt z producentem aplikacji i argumentami że nie można odbierać klientowi dostępu do danych a tym bardziej możliwości replikacji kończy się na niczym więc proszę was o pomoc. Autor aplikacji daje możliwość korzystania z kopii bazy jak jest tworzona przez aplikację ale to nie jest wystarczające, gdyż w momencie awarii zdani jesteśmy tylko na serwis producenta(niekiedy 2 tygodnie) co nie jest korzystne z punktu biznesowego

2

Odp: Problem z dostaniem sie do bazy