1

Temat: Problem z zapytaniem

Witam mam problem z ulozeniem zapytania.
Otoz kolumny w tabeli sa mniej wiecej takie: Nr, Drugi Nr, Imie, Nazwisko.
Chcac uzyskac te dane robie tabele, w ktorej sa tylko kolumny: Costam1, Costam2, Nr, Drugi Nr.
Chce aby wyrzucilo mi dane w postaci: Costam1, Costam2, Nr, Drugi Nr, Imie, Nazwisko, ale tylko jezeli Nr i Drugi Nr sa takie same w obu tabelach. To potrafie, problem sie zaczyna w momencie, gdy w 2 tabeli sa Nr i Drugi Nr takie, ktorych nie ma w pierwszej, a chcialbym, aby i tak wypisal: Costam1, Costam2, Nr, Drugi Nr.
Czyli prosciej mowiac, zeby wypisal wiersz z 2 tabeli, jezeli Nr i Drugi Nr sa rozne niz Nr i Drugi Nr w 1 tabeli i to wszystko w jednym zapytaniu (lacznie z pierwszym warunkiem, ze jezeli sa rowne to wypisuje, tam uzylem WHERE).
Prosze o pomoc.

2

Odp: Problem z zapytaniem

IMO trochę niejasno to napisałeś, czasem najlepiej wrzucić też kawałek SQL (DDL na tabele + obecne zapytanie). Wygląda to tak jakbyś potrzebować użyć RIGHT OUTER JOIN, który wykonuje INNER JOIN (czyli jak rozumiem to co masz obecnie, tylko pewnie użyłeś notacji ANSI zamiast table1 INNER JOIN table2 ON table1.Nr = table2.Nr AND ..) + dodaje wszystkie wiersze drugiej tabeli, które nie zostały dopasowane. Jeżeli to nie to, to spróbuj też unii via UNION, czyli po prostu złączenie dwóch (lub więcej) select'ów.