1

Temat: Slony-I over ADSL

Witam,
Mam dwa serwery PostgreSQL (8.3.8), z czego jeden z nich stoi w odległym magazynie, gdzie serwuje bazę dla WMSa. Łączność wygląda następująco:
magazyn - neostrada (2496/320) -> główna siedziba - kolpak (4096/4096).
Ponieważ w centrali świeże dane magazynowe potrzebne są na bieżąco, skonfigurowałem replikacje za pomoca Slony-I (1.2.16). W kwestii replikacji slony jestem zielony - to była moja pierwsza konfiguracja, w dodatku na stosunkowo wolnym łączu WAN i tak jak się spodziewałem - pojawiły się problemy. Co kilka dni bazy się "rozjeżdżają", choć demon slon działa. Miałem nadzieje, ze to dlatego, ze slon uruchomiony był na magazynie, a jak później doczytałem, powinien on działać w tym segmencie sieci, który obsługuje. Przeniosłem go wiec do centrali i... jest jeszcze gorzej. Nie wiem czy to przez to, czy może neostrada tak nawala, ale ostatnio codziennie jest problem z replikacja. Nie pomaga slon_kill, slon_start choć wcześniej pomagało. Replikacja po prostu przestaje działać, choć nie zawsze bo zauważyłem tez przypadki kiedy slony jakby "gubił" niektóre rekordy, tzn. tabela się ładnie replikuje, ale brakuje kilku rekordów sprzed kilku godzin.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i przypadkiem wie jak temu zaradzić?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
Adam