1

Temat: pgAgent nie wykonuje zadań

Utworzyłem sobie na próbę zadanie usunięcie tabel jako definicję SQL mam wpisane:

DROP TABLE "0001";DROP TABLE "0001_actual";DROP TABLE "0001_history";DROP TABLE "0001_on_off_info";DROP TABLE "0001_set_value_info";DROP TABLE "0001_w";

ustawiłem sobie czas na odpowiednią godzinę no i miałem nadzieję że tabele zostaną usunięte ale niestety nic się nie dzieje. wg opisu instalacji pgAgent-a wszystko powinno być ok gdzie więc szukać przyczyny?

Ostatnio edytowany przez WitekS (2009-04-23 14:44:17)

2

Odp: pgAgent nie wykonuje zadań

Czy w logach postgresa masz jakis wpis o godzinie kiedy pgagent powinien zadziałać?

3

Odp: pgAgent nie wykonuje zadań

A gdzie je mogę znaleźć? Mam to na win xp. Nie wiem czy mam włączone zapisywanie logów.

4

Odp: pgAgent nie wykonuje zadań

5

Odp: pgAgent nie wykonuje zadań

W logach postgresa nie mam ani słowa o czasie uruchomienia pgAgenta.

6

Odp: pgAgent nie wykonuje zadań

Z jakiego 'opisu pgagenta' korzystałeś?

7

Odp: pgAgent nie wykonuje zadań

problem polega chyba na tym że kreator w pgAdmin do ustawienia zadania buduje takie polecenia SQL

INSERT INTO pgagent.pga_job (jobid, jobjclid, jobname, jobdesc, jobenabled, jobhostagent)
SELECT <JobId>, jcl.jclid, 'zadanie', '', true, ''
  FROM pgagent.pga_jobclass jcl WHERE jclname='Routine Maintenance';


INSERT INTO pgagent.pga_jobstep (jstid, jstjobid, jstname, jstdesc, jstenabled, jstkind, jstonerror, jstcode, jstdbname)
SELECT <StpId>, <JobId>, 'k1', '', true, 's', 'f', 'DROP TABLE "0001";
DROP TABLE "0001_actual";
DROP TABLE "0001_history";
DROP TABLE "0001_on_off_info";
DROP TABLE "0001_set_value_info";
DROP TABLE "0001_w";
', 'baza2';
INSERT INTO pgagent.pga_schedule (jscid, jscjobid, jscname, jscdesc, jscminutes, jschours, jscweekdays, jscmonthdays, jscmonths, jscenabled, jscstart, jscend)
VALUES(<SchId>, <JobId>, 'p1', '', '{t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f,t,f,f,f,f}', '{f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f}', '{f,f,f,f,f,f,f}', '{f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f}', '{f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f,f}', true, '2009-04-01 00:00:00', NULL);

ale przy zatwierdzeniu na OK nie wpisują się te dane do tabel próbowałem wpisać ręcznie ale wyskakuje błąd dotyczący ostrych nawiasów

ERROR:  syntax error at or near "<"
LINE 2: SELECT <JobId>, jcl.jclid, 'zadanie', '', true, ''
               ^

********** Błąd **********

ERROR: syntax error at or near "<"
Stan SQL:42601
Znak:98

może ktoś wie o co w tym chodzi z tymi nawiasami? sad

Ostatnio edytowany przez WitekS (2009-04-28 10:16:35)