1

Temat: Widoczność baz danych

Używam phppgadmin. Chciałbym uzyskać taki efekt, że  po zalogowaniu się jako kazimierz mam dostep do baz kazimierza, a po zalogowaniu sie jana mam dostep do baz jana. Obecnie wyglada to tak, że po zalogowaniu sie widzę wszystkie bazy bez względu na to na jakie konto sie zaloguje.

2

Odp: Widoczność baz danych

Ale chcesz widzieć tylko konkretne bazy czy mieć możliwość łączenia się z konkretnymi bazami?

3

Odp: Widoczność baz danych

chciałbym aby w osoba, ktora sie zaloguje przy pomocy panelu widziała tylko swoje bazy. Oczywiście jednocześnie żeby dostęp do niewidocznych baz był zabroniony dla użytkowników, którzy nie są właścicielami tych baz.

4

Odp: Widoczność baz danych

Co do logowania się tylko do swoich baz to rozwiazanie jest dosc proste, wystarczy skonfigurowac plik pg_hba.conf. Możesz w nim zapisać kto do jakiej bazy może się logować, ewentualnie możesz skorzystać z prawa CONNECT dla bazy (to prawo mówi kto może się logowac do bazy).
Co do widoczności to może być trudniejsze zadanie. Nie orientuje się czy w postgresie 8.4 dodana zostanie jakas nowa funkcjonalność ale w starych postgresach trzeba było  troche pokombinowac z tabelami systemowymi. Jak sobie przypomne jak osiagałem taką funkcjonalnośc to dam znać. Możliwe też ze jest jakis prostszy sposób, bo przecież zawsze jest smile.

5

Odp: Widoczność baz danych

Ja też chętnie bym się dowiedział jak ograniczyć widoczność baz danych. Jak sobie przypomnisz jak to zrobiłeś to daj znać. wink

6

Odp: Widoczność baz danych

Witam.
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze w tę dyskusję. Osobiście do tego problemu podchodzę w sposób prosty: odbieram grupie "public" uprawnienia do CONNECT'a na danej bazie i ... już.
wink
Pozdrawiam

7

Odp: Widoczność baz danych

A bo mi sie popierdzielilo z widocznością schematów smile