1

Temat: Backup postgresa, logi binarne

Witajcie.
Postanowiłem poprosić Was o radę dotyczącą backupów postgresa.
Zostałem poniekąd zmuszony migrować bazę z autorskich plików bazodanowych do postgresa, z którym właściwie do tej pory nie miałem zbyt wiele do czynienia.
Po pożarciu milionów różnego rodzaju artykułów postawiłem postgresa 8.4 na debianie, skonfigurowałem, uruchomiłem, pracuje......nastał czas na zajęcie się sprawą backupów.
Baza ma około 12 GB, pełny backup zajmuje około 4,5 GB. Jednak rozrasta się to w dość szybkim tempie, dużą część rekordów generują automaty fakturujące np, w związku z czym rozsądnym rozwiązaniem zdaje się być cykliczny backup całościowy i backupy przyrostowe. (słynne zagadnienia WAL i PITR, co do których informacji jak i opisów jest jak na lekarstwo).
Zmieniając konfigurację postgresa uruchomiłem tworzenie wspomnianych logów (słynne zdanie "nie ruszać katalogu PG_xlog" przeczytałem dopiero kiedy postgres się wysypał smile więc zmuszony byłem zapoznac się z komendą pg_resetxlog). Dopisałem w konfiguracji linię dotyczącą kopii logów do katalogu WALS, abym mógł sobie je zabierać.
I tyle. Na tym moja wiedza się kończy. Dodam oczywiście, że manual postgresa w tym zakresie niewiele mi pomógł, innych artykułów nie ma ! (szczególnie z przykładami).
Będę wdzięczny za informację "co dalej?". Czy wystarczy synchronizować katalog z logami na innym zewnętrznym serwerze,  w razie awarii odtworzyć pełen backup, dograc logi i odtworzyć operację za pomocą pliku recovery.conf? (bo tak to zrozumiałem) Czy konieczne jest tworzenie jakichś dodatkowych tabel do odzyskiwania?
A może ktoś znajdzie chwilę czasu aby stworzyć jakiś tutorial, z pewnością przyda się on nie tylko mi.
Pozdrawiam