1

Temat: Przeniesienie danych PostgreSQL

Witam
Jestem nowy na forum więc, może na początek chciałbym wszystkich powitać.
Mam pewien problem i potrzebuję pomocy mianowicie:
Miałem zainstalowanego postgresa, padł windows a dokładniej jego usługi sieciowe, serwer nie mógł wstać ponieważ wywalał błąd, że ma problem z nasłuchem na porcie localhost, po instalacji jakiegoś fixa do rejestrów windowsa, błąd zniknał i jest kolejny... eh ale nie ważne do rzeczy.
Potrzebuje przenieść(podmienić zawartość serwera który padł, struktury tabel dane jednym słowem cała zawartość), na nowy system, oraz nową instancję serwera.
Bardzo proszę o pomoc

2

Odp: Przeniesienie danych PostgreSQL

Rozumiem, że nie możesz zrobić backup'u z (via pg_dump, pgAdmin III etc.) ze starego serwera, ale o ile masz zachowany katalog bazowy data, to wystarczy podmienić go do nowego systemu, przy czym wersja Postgres'a musi się zgadzać i koniecznie wyłącz usługę postgresql podczas podmiany. Nie mam teraz pod ręką Windows'a, ale wydaje mi się, że ustawienia postgresql.conf oraz pg_hba.conf mogą być poza katalogiem data.

Ostatnio edytowany przez gszpetkowski (2011-09-22 17:04:01)

3

Odp: Przeniesienie danych PostgreSQL

dump oraz pgAdmin III odpada, mam zachowane wszystkie katalogi,  pliki z ustawieniami czyli pg_hba oraz pg_ident oraz postgresql znajdują się w katalogu data, pytanie przenosić czy nie?

Usługę postgresql z poziomu services.msc?

4

Odp: Przeniesienie danych PostgreSQL

Tak, z poziomu services.msc. Przed podmianą zrób kopie zapasowe zarówno poprzedniego katalogu data jak i nowego (kopia nowego data tylko przy wyłączonym serwerze). Upewnij się także, czy ścieżki w postmaster.opts i postgresql.conf się zgadzają (jeśli Postgres został zainstalowany w tej samej ścieżce np. C:/Program Files/PostgreSQL/9.0 to powinno się zgadzać) i skasuj plik postmaster.pid przed ponownym uruchomieniem usługi.

Ostatnio edytowany przez gszpetkowski (2011-09-23 08:30:31)

5

Odp: Przeniesienie danych PostgreSQL

Wszystko działa super bardzo dziękuje za pomoc!