1

Temat: (VS2012) problem z zmianą bazy posgres z 8.2 do 9.4

Po aktualizacji bazy postgres z wersji 8.2 do 9.4 w programie który "odziedziczyłem" po poprzedniku występuje błąd przy wywołaniu dataadapter.update(dataset, "tabela"): " Aktualizacja wymaga prawidłowego elementu InsertCommand podczas przekazywania kolekcji DataRow z nowymi wierszami."
Po zmianie wersji bazy zmieniłem również NPGSQL na aktualną wersję 2.0.14.3.
Po zmianie bazy musiałem poprawić też kilka komend SQL, gdyż nowa wersja bardziej restrykcyjnie podchodzi do typu zmiennych.
(wcześniej odwołania character(1) = 1 nie zgłaszało błędu - teraz przechodzi tylko character(1) = '1'.)



Poza tym inne funkcje działają prawidłowo (SelectCommand, InsertCommand , UpdateCommand, DeleteCommand)
Nie mam pomysłu gdzie szukać rozwiązania.
!!!!
Znalazłem informacje, że problem jest z NPGSQL od wersji 2.0 - (błędnie/ nie działa) NpgsqlCommandBuilder (biblioteka standardowo dołączana do postgresa 9.4).
Błąd podobno poprawiony w kolejnych wersjach (nie sprawdzałem - poprawiłem kod).

Ostatnio edytowany przez ejjbamOs (2015-02-25 08:28:47)

2

Odp: (VS2012) problem z zmianą bazy posgres z 8.2 do 9.4

Mam problem ze zmian?trybu gry na swoim serwerze. kiedy bior?w ustawieniach serwera tryb gry z BS na np. tryb RD , klikam restart i nic;/ dalej mam BS.

You cannot have a positive life and a negative mind.