1

Temat: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

Witam

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy istniej wersja PostrgerSQL na PDA. (Konkretnie będzie to HC Dimond z systemem Windows Mobile). Szukałem na internecie, ale nie znalazłem żadnych informacji. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem ? Za jakiekolwiek informacje będę bardzo wdzięczny..

Pozdrawiam
Paweł

2

Odp: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

Było by to hardcorowe rozwiązanie wink

Szybciej znajdziesz driver żeby się połączyć do postgresa niż postawić postgresa na PDA :]

Pozdrawiam
Pawel Socha

3

Odp: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

Dzieki za odpis. W założeniu system ma działać również bez dostępu do internetu.  Ma umożliwiać edycje obiektów w dowolnym miejscu w Polsce... Także nie rozumiem do końca użycie słowa driver. Mógłbyś powiedzieć troszkę więcej. Jakiś przykład czy coś takiego ??


Pozdrawiam
Paweł

4

Odp: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

sam postgres na pda to ciężkie rozwiązanie.

Jeśli to Windows ME to w .NETcie jest już maszynka do gadania z postgresem.
Na PDA to klikać będzie SQLite ;]

Zostanie ci kwestia synchronizacji.

Pozdrawiam
Pawel Socha

5

Odp: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

Wiec jezeli chce uzyc Postgresql na Pocket PC, to musze zastosowac Klient - server. Dobrze rozumiem? Generalnie moj problem polega na tym, ze chcialbym zaimportowac baze danych na Pocket PC, a baza dodatkowo zawiera dane geograficzne, ktore beda wyswietlane na mapie. Mam takie cos jak SQL Server Compact i na nim moglbym postawic baze, tylko, ze nie posiada zadnej nakladki do danych geograficznych, tak jak PostGis w przypadku Postgresa. Macie moze jakis pomysl jak mozna zrobic dane geograficzne na przedstawione na komorce (tak jak np automapa) z ta roznica, ze mozna je edytować?
Z gory dzieki

6

Odp: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

Czy ktoś mógłby mi pomóc z moim problemem, czy ktoś wie jak go rozwiązać... Choć jakieś nakierowanie na stronę z informacjami odnośnie mojego tematu, lub na temat jaki mam się zainteresować... Za jakiekolwiek rady oraz sugestie będę bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam
Paweł

7

Odp: PostgreSQL na urzadzenie mobilne

Z postgresem chyba bedzie problemm, nie słyszałem żeby wspierał pda. Zawsze mozna spytac u źródła (np Toma Lane'a, udziela się chyba na forum gdzies na stronie postgresql.org, albo na forum nabble).

W ostateczności możesz się spróbować przesiąść na sqllite, ma on taki dodatek jak spatialite, nie używałem co prawda ale może rozwiąże twój problem.