1

Temat: Eksport danych do plików csv

Mam tabele tbl_statistics w której trzymam sobie dane o użyciu systemu pola fld_date zapisuje datę użycia systemu a pole fld_user_name login użytkownika
select * from tbl_statistics where fld_user_name = 'kicaj' order by fld_date desc;
posortowałem i teraz chce wyeksportować do pliku za pomocą polecenia copy i tu mam problem.
Jak wyeksportować tego typu ograniczenia do pliku ? wpisuje sobie copy tbl_statistics to '/rejestr.log' i wywala mi wszystko do pliku z tabeli tbl_statistics sad a przy innych składniach polecenia copy dostaję błędy sad

2

Odp: Eksport danych do plików csv

jeśli dobrze pamiętam to od 8.2 można zrobić COPY z polecenia SELECT. Jakiego masz postgresa?

3

Odp: Eksport danych do plików csv

Trochę to trwało bo miałem kilka wyjazdów z pracy ale już jestem ... mam wersję 8.0.2.

W zasadzie rozwiązałem problem ale okrężną drogą tzn. utworzyłem sobie tymczasową bazę danych tam odtworzyłem tbl_statistics ze wszystkimi danymi następnie skasowałem wszystko to co nie jest = 'kicaj'
delete from tbl_statistics where fld_user_name <> 'kicaj';
i to wyeksportowałem do pliku
copy tbl_statistics to '/rejestr.log';

tylko to jest rozwiązanie okrężne jak już wsponiałem i bardzo bym chciał się dowiedzieć jak zrobić to prościej.

4

Odp: Eksport danych do plików csv

chyba najprosciej bedzie zainstalowac nowszego postgresa, ewentualnie mozesz sobie napisac funkcje w jezyku untrusted (np plperu), ktore cos takiego robi. Albo zrob sobie widok i z niego wyeksportuj dane

Ostatnio edytowany przez rski (2008-10-09 18:07:56)

5

Odp: Eksport danych do plików csv

Nowszy Postgres na razie odpada (prawdopodobnie będę go zmieniać w listopadzie/grudniu). Co do perla to niestety go nie znam i zapoznanie się z nim zajmie mi sporo czasu neutral.

Widoki ograniczam selectem ale nie mogę tych ograniczonych widoków wyeksportować bo nie bardzo wiem jak sad a copy mi eksportuje całość.