1

Temat: problem z instalacją...

2

Odp: problem z instalacją...

3

Odp: problem z instalacją...

Nie piszesz pod czym to instalujesz (windows, linux?). Instalacja programu ze źródeł pod linuksem sprowadza sie  do
1. rozpakowanie źródeł

tar xjvf źródła_postgresa

2. i 3 polecenia (w katalogu z rozpakowanymi źródłami)

./configure
make
make install

A jak masz z tym problem to możesz zobie zainstalować postgresa za pomocą jakiegoś instalatora pakietów (apt-get, rpm ,emerge, wajig .. w zależności od dystrybucji linuksa)

4

Odp: problem z instalacją...

Dobra zainstalowałem i mam kolejny problem. Jest coś takiego jak "start database" , ale włączam to i od razu okienko się otwiera i zamyka. Chcę się połączyć z geolog.geol.agh.edu.pl i na zajęciach łączyłem się komendą psql -h 10.10.100.1 r2007 s199111.

5

Odp: problem z instalacją...

Jakie okienko ci znika? Czy na geolog.geol.agh.edu.pl chodzi baza? No z siecią 10.10.100.1 to sie prawdopodobnie nie polaczysz bo to adres sieci wewnetrznej (standardowo nierutowalny), chyba ze jestes w tej samej sieci. Czy jestes w tej samej sieci to 10.10.100.1?
BTW jesli chcesz sie polaczyc z jakas zdalna baza to nie musisz u siebie uruchamiac serwera baz danych, wystarczy klient (np psql)

6

Odp: problem z instalacją...

Inaczej panowie... Podobno można stworzyć sobie tak jakby swój wirtualny server, żeby się z żadnym tam innym nie łączyć. Wiecie jak to zrobić?

7

Odp: problem z instalacją...

Jaki wirtualny serwer. Jak sobie zainstalowales postgresa to juz masz serwer bazy danych. Uruchom go i do dziela.

8

Odp: problem z instalacją...

Co oznacza taki błąd : " failed to run intidb: 1! "
Instalacja się prawie kończy i taki błąd wyskakuje...

9

Odp: problem z instalacją...

instalujesz ze źródeł czy binarka? Z jakiego konta?