1

Temat: plik bazy danych

Witam ponownie smile
Chciałbym móc przenieść moją bazę danych, ale nie wiem gdzie znaleźć plik bazy. Bazę utworzyłem przy pomocy pdAdmin III.
Muszę ją oddać wraz z projektem zaliczeniowym.
Czy Ktoś wie gdzie na dysku szukać mojej bazy ? Dodam, że przeszukanie całego dysku przez szukanie pliku o nazwie mojej bazy nie pomogło.

Pozdrawiam serdecznie smile

2

Odp: plik bazy danych

Bez sensu jest przenosic pliki bazy lepiej zrobic dumpa do pliku (poleceniem pg_dump) a potem odtworzyc baze z tego pliku (polecenie pg_restore).
Ale jesli sie upierasz aby przeniesc klaster to  sciezka zawsze jest podawana podczas uruchamiania serwera (opcja -D 'sciezka do klastra') albo wskazuje na nia zmienna $PGDATA.

3

Odp: plik bazy danych

Dzięki smile muszę oddać projekt zaliczeniowy i m.in. jakoś bazę przenieść na uczelnię aby uruchomić aplikację którą z niej korzysta.

Pozdrawiam.

4

Odp: plik bazy danych

Może taka propozycja...
Start - uruchom - (wpisuję) cmd - w nowym oknie ustawiam się odpowiednio w katalogu bin> pg_dump -U postgres mojabaza > mojabazaprzenoszona.sql (enter)

w katalogu postgresowym bin został właśnie utworzony plik o nazwie mojabazaprzenoszona.sql
i ten plik sobie gdzieś nagrywam czy wysyłam a na innym kompie robię miejsce do jego wgrania czyli
ustawiam się odpowiednio w miejscu jak np. wyżej i zakładam  na razie pustą bazę
.... bin>createdb -U postgres mojabaza(enter)

a teraz nastąpi import schematu bazy wraz z danymi do tej dopiero co założonej bazy

bin> psql -U postgres -d mojabaza -f mojabazaprzenoszona.sql (enter)