1

Temat: Baza danych sklepu.

Piszę program do obsługi sprzedaży w jakimś sklepie i w związku z tym chciałbym/muszę mieć bazę danych, ale tak naprawdę mam problem ze stworzeniem tej bazy danych i chciałbym poznać jakieś wasze rady odnośnie tej bazy danych, nie chodzi mi o gotową bazę danych tylko podsunięcie jakiegoś pomysłu itp. Napiszę co chciałbym żeby się zawierało w programie.
1) Podział na sprzedawców.
2) Lista dostępnych towarów w sklepie,
3) Lista paragonów/faktur(jak również wgląd w konkretny paragon czyli co na nim i w jakiej ilości się sprzedało, data i wszyskot inne co na paragonie musi być)
4) Lista zwrotów KW(kasa wydała) KP(kasa przyjęła)transferów gotówki np do banku czy z kasy do sejfu
5) Tak jak jest podział sprzedawców to chciałbym aby mój program był w stanie pokazać kto i ile sprzedał w danej chwili, w danym dniu, w danym miesiącu i w danym okresie)
6)Magazyn - czyli przyjęcia towaru jak i jego wysyłka chodzi mi o listę tych operacji magazynowych
7)Lista operacji kasowych - czyli co się działo tak jakby w sklepie na określonej zmianie. Każdy dzień to inna zmiana wiadomo sprzedaż zwrot konwój wszystko to co się działo z gotówką
8) Inwentaryzacje
9) Raporty coś takiego jak saldo bieżące, analiza sprzedaży czyli wypisuje mi coś takiego:

numer paragonu  data                           kod towaru                    opis                  cena             ilość             wartość
PAR001                2009-10-11                jakisś kod                       jakis opis          1000             2                      2000
                                                                   jakiś kod 2                  jakiś opis2          100             1                       100
PAR002                2009-10-11                     jakis kod3                   jakis opis3         2999            2                       5998


Coś takiego
10) Chciałbym też mieć coś takiego jak historia operacji dla danego asortymentu czyli podaje kod a mi pokazuje na jakim paragonie i kiedy

Głównie chodzi mi o tabele jak to najprościej rozpisać, żeby w miarę łatwo i przyjemnie później tworzyło się raporty itp.
Chciałbym żeby też było wiele innych rzeczy, może ktoś ma jakiś pomysł inny jak to mniej więcej według niego powinno wyglądać.

Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałem, bo jeśli nie jest to będę starał się napisać to w innym sposób. Bardzo proszę o pomoc i rady jak to wszystko rozwiązać.

Pozdrawiam
Droicyn

2

Odp: Baza danych sklepu.

No jak na mój gust, to ty chcesz żeby ktoś z dobrego serca ci zaprojektował bazę smile.

Ostatnio edytowany przez rski (2009-11-17 08:57:45)