1

Temat: Analiza Log'ow w PostgreSQL

2

Odp: Analiza Log'ow w PostgreSQL

3

Odp: Analiza Log'ow w PostgreSQL

Dzieki Sulavix za odpowiedz. Program sciagnalem i uruchomilem przez QT Creator. Jednak gdy laduje jakis log (plik .csv ok. 10 Mb) to wtedy nie pojawiaja mi sie zadne wyniki (w sensie ze nie pojawiaja mi sie zadne tabele). Wydaje mi sie ze przed utworzeniem logow trzeba wprowadzic jakies zmiany w pliku konfiguracyjnym postgresql.conf tak jak to ma miesjce w PQA. Chyba nie rusze z tym programem dalej, bo dokumentacja jest dosc biedna. Mimo wszystko dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez JuriOrlov (2009-10-13 13:49:15)

4

Odp: Analiza Log'ow w PostgreSQL

Witam serdecznie;
z tego co piszesz log/i masz wyeksportowane do standardowego pliku .csv; mozesz zaimportowac taki plik do uprzednio stworzonej tabeli i wtedy nie powinienes miec problemow z dowolna analiza danych;
jezeli w logu nie masz zastrzezonych danych to mozesz go sobie otworzyc dowolnym edytorem tekstowym (ktory nie wstawia znakow formatujacych); skopiuj 3-4 pelne linijki i pokaz je, to jak mysle uda sie stworzyc tabele, do ktorej zaimportujesz sobie dane i bedziesz je mogl sobie analizowac;
pozdrawiam

5

Odp: Analiza Log'ow w PostgreSQL

Witam,

ponownie wielkie dzieki Sulavix za odpowiedz. Jak juz wspomnialem sa ta logi o ogolnym rozmiarze 1,5 GB podzielone na pliki .csv o wielkosci do 10Mb kazdy. Informacje z tych logow zapisalem do tabeli postgres_log, takze dane do analizowania juz mam. Postanowilem w koncu sam napisac SQL-Queries ktore mi wydobeda potrzebne dane do analizy. Chcialem to zadanie zlecic jakiemus gotowemu programowi np. PQA :-) lecz ze wzgledu na pewne komplikacje sam zabralem sie za pisanie zapytan.

Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie moim problemem.

Pozdrawiam.