1

Temat: Konfiguracja PG 9.2 pod Win7 64-bit dla 32-bitowej aplikacji

Witam,

muszę zainstalować serwer bazy danych dla aplikacji 32-bitowej, która korzysta z bardzo prostych zapytań. Serwer ma być wykorzystywany tylko przeze mnie. Najważniejsze pytanie, to czy warto instalować 64-bitową wersję PG i jeśli tak to czy muszę dodatkowo zainstalować jakieś sterowniki do obsługi 32-bitowej aplikacji? Która wersja PG będzie działała dla mnie najpłynniej? Jeśli aplikacja jest 32-bitowa to czy jest sens ustawiać shared_buffers na więcej niż 512MB w 64-bitowym PG? Czy może 32-bity aplikacji nie mają nic do rzeczy, bo PG w swoim obrębie będzie działał na 64-bitach a jedynie odpowiadał aplikacji w 32-bitach, co przełoży się na znacznie większą wydajność serwera?

Gdy będę konfigurował serwer na co powinienem zwrócić w szczególną uwagę? Mogę gdzieś znaleźć opis konfiguracji postgresql.conf w PL?

Jak mogę testować wydajność poszczególnych konfiguracji PG?

2

Odp: Konfiguracja PG 9.2 pod Win7 64-bit dla 32-bitowej aplikacji

Twoja aplikacja nie będzie miała problemów z działaniem z serwerem nawet jak będzie on w wersji 64 bitowej nie musisz też niczego doinstalowywać no chyba, że wykorzystujesz np sterowniki ODBC.
Jeśli system masz 64 bitowy to ja bym instalował PostgreSQL też 64 bitowego.

Co do konfiguracji serwera to najpierw uruchom bazę w wersji finalnej, a jak nie będziesz zadowolony z wydajności to zacznij grzebać

3

Odp: Konfiguracja PG 9.2 pod Win7 64-bit dla 32-bitowej aplikacji

Dziękuję wink