1

Temat: postgresql + visual studio i mfc

mam stworzona baze danych, w niej pare tabel a kazda z nich zawiera pare kolumn. tworze interface do tej bazy poprzez mfc w visual studio. zadna tabela i zadna kolumna nie ma tej samej nazwy co pozostale a jednak kompilacja przebiega z bledem ktory oswiadcza wszem i wobec : ERROR: column reference "ctid" is ambiguous.... ktos cos wie na ten temat? ctid oznacza cousin table id,ale co z tym zrobic to nie mam pojecia...

2

Odp: postgresql + visual studio i mfc

ctid=cousin table id

rozumiem ze to twoja kolumna.
W postgresie istnieje juz systemowa kolumna w kazdej tworzonej tabeli i nazywa sie

ctid=current tuple id

A tabela nie moze miec dwóch kolumn o tej samej nazwie.
I tu upatrywałbym problemu.

3

Odp: postgresql + visual studio i mfc

oznaczenie ctid znalazlem na jakims innym forum tzn wg kogos ctid oznaczalo cousin table id,ale w gruncie rzeczy moze to onznaczac current table id. chodzi o to ze baza sklada sie z kilku tabeli, ktore oczywiscie musza ze soba wspolpracowac,ale zadna z nich nie jest tak samo nazwana i nie ma ani jednej kolumny o takiej samej nazwie...stad tez to pytanie o blad kompilacji ktory wyskakuje w visualu...chociaz tak na prawde program sie kompiluje po nacisnieciu ok na komunikacie, to kontrolka ktora powinna zawierac dane z wybranej przeze mnie kolumny nie zawiera niczego. szukalem odpowiedzi na to pytanie na roznych forach,ale bez rezultatu...

4

Odp: postgresql + visual studio i mfc

ctid = current tuple id, identyfikator 'wiersza', nie tabeli, to kolumna systemowa ktora jest w każdej tabeli.
Pokaż jak wygląda zapytanie na kótrym się wywala.

5

Odp: postgresql + visual studio i mfc

to nie jest blad,ktory kompilator zaznacza w jakims konkretnym miejscu, tylko wyskakujacy przy kompilowaniu komunikat w oknie. pozniej natepuje uruchomienie programu. a jakos nie sadze zeby jedynym rozwiazaniem bylo tworzenie dla kazdej tabeli osobnego okna.