1

Temat: [ERROR] could not open server file

Witam,

Mam zainstalowanego postgresa na windows xp - stworzone konto systemowa postgres z uprawnieniami administratora - ale kiedy próbuję odwołać się do pliku - dostaję błąd. Próbowałem nawet ustawiać, żeby użytkownik postgres był właścicielem tego folderu - ale nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły ?

Query failed: ERROR: could not open server file "C:/Program Files/PostgreSQL/images (3).jpg": Permission denied

2

Odp: [ERROR] could not open server file

Postgres ze względów bezpieczeństwa może czytać pliki, które są w podkatalogu data, wgraj swój plik do katalogu
C:/Program Files/PostgreSQL/9.3/data/images (3).jpg

3

Odp: [ERROR] could not open server file

Wgrałem, ale to nadal nie pomogło:

ERROR: could not open server file "C:/Program Files/PostgreSQL/9.3/data/images (3).jpg": Permission denied

Jakiś inny pomysł?

4

Odp: [ERROR] could not open server file

A jakiego polecenia dokładnie używasz? Co dokładnie chcesz osiągnąć?

5

Odp: [ERROR] could not open server file

Chcę uploadować plik do bazy danych z polecenia lo_import()
a dokładniej próbuję wykonać komendę:

insert into "Pliki danych" values ('25','images (2).jpg','C:/Program Files/PostgreSQL/9.3/data/files/','2',lo_import('C:/Program Files/PostgreSQL/9.3/data/files/images (2).jpg'))

6

Odp: [ERROR] could not open server file

a czy działa ci polecenie
insert into "Pliki danych" values ('25','images (2).jpg','C:/Program Files/PostgreSQL/9.3/data/files/','2',lo_import('pg_version'));?

7

Odp: [ERROR] could not open server file

Tak: Query returned successfully: one row affected, 10 ms execution time.

Zacząłem grzebać z prawami plików - tzn. jak udostępniłem ten folder z plikami w sieci - to polecenie działa mi dla plików, ktore były udostępnione razem z folderem.W momencie gdy wklejam nowy plik do tego folderu, on nie dziedziczy tego udostępniania i postgres odmawia mi dostępu do pliku.

8

Odp: [ERROR] could not open server file

wykonaj
insert into "Pliki danych" values ('25','images (2).jpg','C:/Program Files/PostgreSQL/9.3/data/files/','2',lo_import('files/images (2).jpg'))

zmien tylko ID

Ostatnio edytowany przez c_michal (2013-12-09 00:15:53)

9

Odp: [ERROR] could not open server file

ERROR: could not open server file "files/images (2).jpg": Permission denied
SQL state: 42501

Trochę bardziej rozbuduję wątek:
Napisałem w php prostu uploader do plików - gdzie wybieram sobie plik, który mi przenosi własnie do tego katalogu - w tym wypadku teraz files. I to działa. W momencie, kiedy wybieram plik - który został przeniesiony postgres odmawia mi dostępu do tego pliku.

10

Odp: [ERROR] could not open server file

To ewidentnie brak uprawnień do pliku lub katalogu. Prawdopodobnie serwer PHP działa z innymi uprawnieniami niż postgres, a ponieważ to on wgrywa plik do katalogu to postgres nie ma do niego dostępu. Wgraj jakiś plik ręcznie i sprawdź czy się załaduje, w Panelu sterowania (usługi)  sprawdź na jakim koncie działa serwer www i popraw uprawnienia do katalogu files.

Ostatnio edytowany przez c_michal (2013-12-09 00:31:15)

11

Odp: [ERROR] could not open server file

To działa! Dzięki wielkie za pomoc!